Aktualności
Kolejne utrudnienia na ulicy Przyjaźni

05.03.2019

   W związku z kolejnym etapem prac na ulicy Przyjaźni od dnia 18 marca na okres około 3 tygodni nastąpią kolejne utrudnienia i zmiany w kursowaniu autobusów. W godzinach od 8.00 do 13.00, od poniedziałku do soboty włącznie nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na odcinku od skrzyżowania ulicy Przyjaźni z ulicą Nowowiejską do srzyżowania ulicy Przyjaźni z ulicą Tuwima. W tym czasie autobusy komunikacji miejskiej będą kończyły swój bieg na osiedlu Piastów III. Linia nr 15 będzie kursowała bez zmian.

   Aby dojechać do osiedla Blachownia w godzinach pomiędzy 8.00 a 13.00 należy  wsiąść na przystanku Kędzierzyn dw. kolejowy do autobusu linii nr 9 i po dojechaniu do Sławięcic przesiąść się do autobusu linii nr 5, który podczas zamknięcia ulicy Przyjaźni będzie kursował od Sławięcic "Bar Danka" do ulicy Tuwima zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy linii nr 5.

Trasa linii nr 5, która w godzinach 8.00 - 13.00 będzie kursowała na dwóch odcinkach:

Odcinek pierwszy od Al. Partyzantów do Al. Jana Pawła II

Odcinek drugi od ul. Tuwima do Sławięcic

 

 


Tabor autobusowy dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2007-2013
EU LOGA

Gmina Kędzierzyn-Koźle w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 - 2013 „Inwestujemy w Twoją przyszłość” - działanie 3.2 Transport publiczny, zrealizowała dwa projekty pn.:

  1. „Zakup taboru autobusowego dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu – etap I”,
  2. „Zakup taboru autobusowego dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu – etap II”,

czytaj więcej